Проект "Бобри"

Розділ для обговорення проектів, що знаходяться у процесі створення.

Модератори: Velodreamer, Igor-Creator

moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Доброго часу доби Шановні друзі.

Отже після Вдалого тестування пілотного "Бобра-2.0", та після "Табору велоконструкторів", Весь свій вільний час проводжу за проектуванням.
І ось є деякі проміжні результати.
До вашої уваги тиколісний "Бобер-Фермер" - трайк що нахиляється з задніми незалежними амортизаторами (є деякі ідеї стосовно синхронізаціі, та блокування)
111.jpg
111.jpg (423.06 Кіб) Переглянуто 14703 разів
Креслення
Финалка трайк.jpg
Финалка трайк.jpg (312.22 Кіб) Переглянуто 14700 разів
Финалка трайк наклон.jpg
Финалка трайк наклон.jpg (355.08 Кіб) Переглянуто 14700 разів
До того ж за 5 операцій він перетворюється на "Бобер-соло" - двоколісний лігерад
Финалка2.jpg
Финалка2.jpg (236.67 Кіб) Переглянуто 14700 разів
Соло.jpg
Соло.jpg (403.15 Кіб) Переглянуто 14700 разів
moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Мабуть є обмеження на кількість файлів у пості, тож ось той що не вліз :-) "Бобер-Соло"
222.jpg
222.jpg (169.33 Кіб) Переглянуто 14699 разів
Цього Бобра робитиму на 28 колеса, на більш високу людину. :-)
Тож запрошую до розмови, критикуйте, запитуйте, навчайте. Обожнюю конструктивний діалог
Аватар користувача
Igor-Creator
Засновник
Повідомлень: 62
З нами з: 23 червня 2014, 08:35
Реальне ім'я: Ігор Галанін
Моя HPV-техніка:: Лігерад "Колумб" (2012 р.), лігерад "Світанок" (2015 р.), складний велосипед "Еврика-XXI" (2018 р.)
Звідки ви?: Київська область
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення Igor-Creator »

Ну що ж, почнемо конструктивний діалог :roll:
Бачу, що порівняно з першою версією "Бобра" у новому проекті змінена форма керма. Цікаво, з чим це пов'язано? Чим нове кермо краще від старого?
Також цікаво буде дізнатися більш подробиць про механізм нахилу трайка, але, наскільки я розумію, це буде трошки пізніше...
І ще одне питання: яку програму ти використовуєш для тривимірного проектування?
moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Форма керма змінена, бо в цій версіі збільшено нахил сидіння та рульової. Тепер ногам не потрібно буде проходити у арку керма. Воно винесене ближче до тіла. В загалі, коли робив першого бобра то коливався між цими двома варіянтами, тож хочу порівняти на практиці. Схему нахилу вже проробив, звичайно покажу. І є ще з цього приводу ідея реалізаці нахилу та блокування, але про неї пізніше.
Використовую програму Inventor.
Аватар користувача
Igor-Creator
Засновник
Повідомлень: 62
З нами з: 23 червня 2014, 08:35
Реальне ім'я: Ігор Галанін
Моя HPV-техніка:: Лігерад "Колумб" (2012 р.), лігерад "Світанок" (2015 р.), складний велосипед "Еврика-XXI" (2018 р.)
Звідки ви?: Київська область
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення Igor-Creator »

moonhause писав:Мабуть є обмеження на кількість файлів у пості, тож ось той що не вліз :-)
Так, ліміт справді є. Зараз збільшу ліміт приєднаних файлів до 10 штук у одному пості.
moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Ще варіант з двома дитячими велокріслами:
Бобр трудяга.jpg
Бобр трудяга.jpg (62.96 Кіб) Переглянуто 14684 разів
Стосовно нахилу. Ось як зроблена підвіска:
12087883_995204100532561_3720901083479052776_o.jpg
12087883_995204100532561_3720901083479052776_o.jpg (58.89 Кіб) Переглянуто 14684 разів
Зараз буду робити незалежну підвіску на кожне колесо без блокування. Хоча є ідея як зробити її залежною (нахил правого обернений до лівого) та поставити систему блокування, щоб на зупинках можна було сидіти як на жорсткому трайку. До того ж маю дві концепції як це реалізувати, але це все здорощує та ускладнює конструкцію
moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Механічна: встановити на вали конічні шестерні(наприклад з болгарки), поставити проміжну шестерню. Амортизатор закріпити на вал проміжної шестерні, а також на проміжну шестерню поставити дискові гальма для блокування
Гідропневматична: Гідропневматичні амори з поєднаною газовою камерою. Камери аморів поєднані через клапан. Блокування виконується через перекриття клапану. Тож коли блокування знято. Повітря вільно переходить з правої камери до лівої, що дозволяє тримати рівновагу як на двоколісному. Клапан перекриваємо і кожний амор працює на своє колесо. Десь так
Аватар користувача
Igor-Creator
Засновник
Повідомлень: 62
З нами з: 23 червня 2014, 08:35
Реальне ім'я: Ігор Галанін
Моя HPV-техніка:: Лігерад "Колумб" (2012 р.), лігерад "Світанок" (2015 р.), складний велосипед "Еврика-XXI" (2018 р.)
Звідки ви?: Київська область
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення Igor-Creator »

moonhause писав:Механічна: встановити на вали конічні шестерні(наприклад з болгарки), поставити проміжну шестерню. Амортизатор закріпити на вал проміжної шестерні, а також на проміжну шестерню поставити дискові гальма для блокування
Гарна ідея - я сам думав про такий варіант. Тільки замість шестерень з болгарки я планував використати шестерні та сателіти від звичайного автомобільного диференціалу, тільки треба знайти найменший та найлегший з них :) До речі, проміжних шестерень краще використати дві, розташувавши їх діаметрально протилежно (так, як це зроблено у автомобільному диференціалі) - тим самим компенсуються бокові зусилля на шестерні та вали.
moonhause писав:Гідропневматична: Гідропневматичні аморти з поєднаною газовою камерою.
Чудова новаторська ідея! Особисто мені аналогів такої конструкції досі не попадалося. Дуже цікаво буде побачити реальні випробування цієї ідеї.

Залишається ще й третій, найпримітивніший (але не найкращий) варіант - звичайна система важелів...
moonhause
Адепт переднього приводу
Повідомлень: 14
З нами з: 28 вересня 2015, 08:16
Реальне ім'я: Ігор
Моя HPV-техніка:: Склопластиковий лігерад "Бобер"
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення moonhause »

Важелі - не цікаво :-). Було і вигляда не елегантно.
НАжаль після мозгового штурму з замовником від ідеї переносити амори під сидіння відмовився. розміщу їх на вилках (систему блокування всеодно не робимо), а проміжну деталь "Дельту" зроблю щей невеличким кузовом, ось картинка у першому наближенні:
Изображение.jpg
Изображение.jpg (72.74 Кіб) Переглянуто 14677 разів
Вирішили ставити більш дорогі амортизатори з блокуванням ходу. Фактично на зупинці блокуються обидва і все - порядок.
Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Проект "Бобри"

Повідомлення Velodreamer »

Ого, все так високотехнологічно! І це круто! Єдине, що я б зауважив - передній привід для вантажного не найкращий вибір, якщо передбачається їздити по якихось горочках. Наприклад на наші тутешні навіть задній привід буксує іноді.
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Відповісти