Де брати труби?

Розділ для обговрення не технічніх питань, таких як организація зустрічей, робота клубного сайту, обговорення політики клубу, питання про придбання або продаж виробів або матеріалів.

Модератори: Velodreamer, Igor-Creator

Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення Velodreamer »

А ви характеристики тієї сталі читали? На скільки вона краща за нашу 08КП? На 15% міцніша? Або на 25%? А яка міцність необхідна? Ви це як перевіряли? Які у вас будуть максимальні навантаження? Мені здається, що ті нагрузки, які будуть у вас, легко витримає і труба 51*1.2 з 08КП. Економія ваги може бути тільки за рахунок тонших стінок. Але хіба велика різниця між 1.2мм у нас і 1мм у китайців? Тим більше, якщо ви хочете брати 3 мм стінку - взагалі не бачу сенсу купувати аж в Китаї. Та і, навіть якщо ви були б вимушені, до прикладу, ставити стінку 1.5 з труби 08КП, бо стінка 1.2 не витримає ваших навантажень, а от якщо сталь 30 ХГСА то стінка 1.2 витримала б... Але порахуйте різницю у вазі цих труб, і помножте на кількість метрів у вас на рамі. Думаю, що виграш буде максимум грам 300-400, і це все за умови, що китайська труба дійсно має тоншу стінку.

Коротше кажучи: без серозних лабораторних досліджень ви не зможете дізнатись, чи виправдано купувати труби в Китаї, чи ні. Зараз все це буде мати ефект тільки від усвідомлення того, що у вас рама з авіасталі :) :) Тільки моральне задоволення.
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Аватар користувача
mijki
Повідомлень: 193
З нами з: 27 червня 2014, 11:27
Реальне ім'я: Mykola
Звідки ви?: Трускавець
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення mijki »

Порадили цей сплав , зварщики конструктори . Там виграш в порівнянні з будівельною сталлю значно більший у вазі буде десь біля 30 - 40 % . Отже якщо зварити зі звичайної сталі раму і вона скажімо важитиме 10 кілограмів то з хромомолібденової важитиме 6 - 7 ! Це вже суттєва різниця . Але ти правий все залежить від ціни доставки ! Якщо з китаю доставка буде понад 200 євро то ну їх ...
Тут ще в поляків треба буде старанніше пошукати ( вже по святах ) , не треба дорогу достаку платити , сам поїхав отоварився і все .
Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення Velodreamer »

mijki писав:Порадили цей сплав , зварщики конструктори . Там виграш в порівнянні з будівельною сталлю значно більший у вазі буде десь біля 30 - 40 % . Отже якщо зварити зі звичайної сталі раму і вона скажімо важитиме 10 кілограмів то з хромомолібденової важитиме 6 - 7 ! Це вже суттєва різниця .

Вас дезінформували.
Подивіться у довідниках щільність різних сталевих сплавів. Щільність у них у всіх мало відрізняється, бо відсоток лігіруючого металу дуже малий. (Щільність сталевих сплавів = 7701—7900 кг/м³).
Виграти у вазі можливо тільки зменшуючи товщину стінки. Максимальна різниця за рхунок складу сплаву може бути всього 200 грамів на 7 кг ваги сталі в рамі.
Тобто, якщо сталева рама важить 10 кг, то хромолібденова ~ 9.75 кг

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1 ... 0.BB.D0.B8 - Вікіпедя про сталь
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Аватар користувача
mijki
Повідомлень: 193
З нами з: 27 червня 2014, 11:27
Реальне ім'я: Mykola
Звідки ви?: Трускавець
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення mijki »

Хромомолібденова щільність мене мало турбує , мені потрібна стабільність витривалість на зкручування ітд.( дякуючи молібдену в металлі ) і в хромомолібденової труби зі стінкою в 1 мм. вона така ж як в будсталі зі стінкою приблизно в 2 мм. Отже різниця у вазі буде суттєва при однакових характеристиках рам (стійкостях до навантажень) . Одним словом економляться насправді кілограмми . Десь читав схеми зараз не пригадаю точно де.
Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення Velodreamer »

mijki писав:Хромомолібденова щільність мене мало турбує , мені потрібна стабільність витривалість на зкручування ітд.( дякуючи молібдену в металлі ) і в хромомолібденової труби зі стінкою в 1 мм. вона така ж як в будсталі зі стінкою приблизно в 2 мм.
Будь даска таблицю з характеристиками наведіть.

Я особивсто тестував дніпропетровські труби. Точно такі тести проводив і віртуальні Виявилось, що труби з 08 КП дййсно більш пластичні, ніж стандартна сталь 45 (що для машинобудування), але вони набагато кращі за сталь 3. В тестах 08КП (яку я реально тестував) зайняла проміжне положення між сталь 45 і сталь 3.

В програмі є можливість задати параметри матеріалу. Якщо наведете таблицю то я зможу провести порівняльний тест
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Аватар користувача
mijki
Повідомлень: 193
З нами з: 27 червня 2014, 11:27
Реальне ім'я: Mykola
Звідки ви?: Трускавець
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення mijki »

Не наведу бо не памятаю де її бачив , Олексію ти погодився що хромомолібден ліпший міцніщий та легший від чорних сталей , я теж такої думки . В нас важко з хромомолібденовими трубами , маю на увазі їх важко купити в Україні , тож я збираюся пошукати в інших місцях . Не знайду , тоді пробиватиму точки по аллюмінію , а чорна сталь то вже на останок залишиться . Вона є в наявності 100 % і це добре . В цій темі ділимося контактами на продавців . :)
Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення Velodreamer »

mijki писав:Не наведу бо не памятаю де її бачив , Олексію ти погодився що хромомолібден ліпший міцніщий та легший від чорних сталей , я теж такої думки .
Не легший. На скіьки я знаю, він на 20% міцніший, тому труба з нього може будт на 20% тонша, іза рахунок цього легша (тобто вона може містити на 20% менше металу і мати ту саму міцність).
Проблема в тому, де взяти трубу саме з тоншою стінкою :) А якщо дві сталеві труби (різних сплавів) однакові і по діаметру по стінках, то і вага в них буде майже однакова.
mijki писав: В нас важко з хромомолібденовими трубами , маю на увазі їх важко купити в Україні , тож я збираюся пошукати в інших місцях . Не знайду , тоді пробиватиму точки по аллюмінію , а чорна сталь то вже на останок залишиться . Вона є в наявності 100 % і це добре . В цій темі ділимося контактами на продавців . :)
Ок!
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Voolodja
Повідомлень: 131
З нами з: 23 жовтня 2014, 08:34
Реальне ім'я: Vladimir
Моя HPV-техніка:: bent.lv

Re: Де брати труби?

Повідомлення Voolodja »

для мечтателей:
http://www.ssab.com/en/Brands/Docol1/Pr ... ol-800-DP/
мин заказ трубы одного типа размера 200 м
Аватар користувача
mijki
Повідомлень: 193
З нами з: 27 червня 2014, 11:27
Реальне ім'я: Mykola
Звідки ви?: Трускавець
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення mijki »

А в китайців багатьох взагалі від 1 або від 2 тонн, мінімал ордер стоїть . :evil: Треба якось дрібного роздрібного торгівця поблизу шукати ... але як і де ? :?
Аватар користувача
Velodreamer
Засновник
Повідомлень: 314
З нами з: 23 червня 2014, 11:25
Реальне ім'я: Олексій Ганшин
Звідки ви?: Холодний Яр, Україна
Контактна інформація:

Re: Де брати труби?

Повідомлення Velodreamer »

mijki писав:А в китайців багатьох взагалі від 1 або від 2 тонн, мінімал ордер стоїть . :evil: Треба якось дрібного роздрібного торгівця поблизу шукати ... але як і де ? :?
Якщо є попит, то продавці знайдуться.Так було з тією ж Тріадою. Я 4 роки тому ніде не міг знайти тонкостінні труби з будь-якоъ сталі. Скрізь де не питав - "замовляйте від 1 тонни одного розміру - зробим". Менше - ні.
А потім натрапиі на Тріаду, в них майже завжди є труби різних розмірів, саме для роздрібного продажу.

Ви шукали контакти київських авіаційників? Вони повинні підказати, або, може і продати.
5393 км в 2013-му
3736 км в 2014-му
3393 км в 2015-му
Відповісти